Czy ścianki działowe są lepsze od ścian?

Jeśli szukasz przeprojektować swoją przestrzeń biurową, może być, że trzeba myśleć o tworzeniu prywatności w niektórych obszarach, a może nawet oddzielne biuro całkowicie w ramach otwartego planu projektu.

Nie ma wypróbowanej i przetestowanej drogi do sukcesu w projektowaniu biura, a to zależy całkowicie od pokoju, o którym mowa, jego wymiarów, rodzaju światła przychodzącego, ilości miejsca na podłodze jest, a jeśli są jakieś dziwne filary lub ściany w drodze.

Jednak tworzenie prywatności w dużym biurze jest czymś, co może być za pomocą dzielników przestrzeni. Pytanie, które należy zadać, to czy przegrody przestrzenne są wystarczające, czy też lepszym rozwiązaniem będzie pełna ściana.

To naprawdę zależy od tego, co chcesz stworzyć prywatność dla. Jeśli chcesz stworzyć osobne miejsce dla kierownika, być może lepszym rozwiązaniem będzie ściana. Wiele poufnych dyskusji odbywa się w biurach kierownictwa, a także chcesz zapewnić, że twoi pracownicy czują się komfortowo, aby iść do biura, gdy chcą porozmawiać o czymś potencjalnie wrażliwym. Jeśli wszyscy dookoła słyszą, nawet jeśli tylko wytężają słuch, nie będą się czuć wystarczająco komfortowo, aby to zrobić.

Jeśli jednak chcesz po prostu stworzyć przestrzeń dzielącą, być może dla strefy przerw w pracy lub przestrzeni przyłożenia, tego typu przegrody są dobrą opcją do dodania do współczesnego projektu biura.

Co dokładnie jest Space Divider?

Powinniśmy prawdopodobnie cofnąć się trochę tutaj, ponieważ możliwe jest, że nie jesteś pewien, co mamy na myśli mówiąc o dzielniku przestrzeni. Jest to typ mebli biurowych, które pozwalają na oddzielenie przestrzeni w ramach otwartego planu.

Space dividers mogą zawierać przestrzeń do przechowywania lub mogą być po prostu ruchomą ścianą. Mogą być przezroczyste, częściowo przezroczyste, mogą mieć otwory w nich lub mogą być całkowicie zakryte. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, efekt jest taki sam; sposób na oddzielenie dużej przestrzeni i stworzenie odrobiny prywatności dla konkretnego zastosowania.

W zwinnym środowisku pracy przegrody są bardzo przydatne. Tworzenie stref, takich jak strefa ciszy, strefa współpracy, strefa przyłożenia itp. wymaga oddzielenia od głównego biura. Można zdecydować się na pełne Wszystko to wymaga oddzielenia od głównego biura. Można zdecydować się na pełne ściany, ale to mijałoby się z celem, ponieważ zwinna przestrzeń ma być otwarta i ciągła. W tym przypadku ścianki działowe utrzymują otwarty plan, ale pozwalają na rozdzielenie obszaru na mniejsze strefy, umożliwiając wykonanie określonych zadań na wyższym poziomie jakości.

Co jest lepsze, ściana czy ścianka?

To całkowicie zależy od obszaru, o którym mowa. Jeśli potrzebujesz całkowitej prywatności, wtedy ściana jest lepszą opcją. Jednakże, jeśli po prostu wymagają pół kwoty prywatności lub chcesz rozbić przestrzeń wizualnie, dzielniki przestrzeni są lepszym i tańszym wyborem.

Biuro kierownika jest zwykle oddzielone od głównego open-plan i w tym przypadku przypadku, tam potrzebuje muszą być ściany i drzwi do domu, że executive luksusowe meble biurowe i zapewnić, że prywatne i poufne dyskusje mogą być prowadzone bez problemów. W kategoriach różnych obszarów roboczych jednak, ściany mogą tworzyć zbyt wiele segregacji i spowodować brak współpracy do wystąpienia.

Przegrody przestrzenne umożliwiają współpracę między biurami, ponieważ nikt nie jest ukryty. Choć mają oni nieco prywatności, której potrzebują do wykonania konkretnego zadania, zawsze są w pewnym stopniu widoczni. do pewnego stopnia. Oznacza to, że każdy, kto chce omówić projekt z danym pracownikiem lub po prostu zadać mu szybkie pytanie może to zrobić bez narażania się na ogromne problemy, prowadzące do niskiego morale, ponieważ biuro jest trudne do pracy.

Jest miejsce zarówno dla ścian, jak i przegród, po prostu sprowadza się to do wyboru właściwej drogi dla danej przestrzeni.