Plusy i minusy wyboru szklanych mebli biurowych

Mody są obecne w każdej dziedzinie życia, od ubrań po sofy, buty po ogrody i wszystko inne! Jeśli myślisz o odnowieniu biura w najbliższej przyszłości, być może zainteresuje Cię poznanie niektórych z najbardziej aktualnych trendów mody we wnętrzach biurowych. Istnieje wiele opcji mebli biurowych do wyboru, a wszystkie one mogą pomóc w stworzeniu wygodnego, pomocnego i innowacyjnego środowiska pracy dla Twoich pracowników, a także w zapewnieniu profesjonalnego wyglądu dla gości.

Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby odwiedzający Twoje miejsce pracy odnieśli właściwe wrażenie o Twojej firmie - pierwsze wrażenie liczy się tak bardzo w dzisiejszych czasach i z tego powodu musisz być na bieżąco z duchem czasu i oczywiście z modą!

Jednym z najbardziej powszechnych i najnowszych trendów w projektowaniu biur jest bez wątpienia wprowadzenie szkła. Niezależnie od tego, czy mówimy o szklanych biurkach, czy o zmianie wystroju recepcji w bardziej przejrzysty sposób, szkło wygląda nowocześnie, elegancko i sprawia wrażenie, że poważnie traktujesz wygląd swojej firmy.

Oczywiście każda moda ma swoje plusy i minusy, więc sprawdźmy, jakie są zalety i wady szklanego biurka lub szklanego siedziska biurowego!

Zalety szklanych mebli biurowych

Przede wszystkim wymieńmy plusy:

  • Szklane meble biurowe wygląda część, to wygląda elegancki i nowoczesny, i daje profesjonalny wygląd do każdego biura lub recepcji.
  • Szkło jest zazwyczaj lżejsze niż meble wykonane z drewna lub metalu, więc jeśli myślisz o reorganizacji lub przenieść wokół biura więcej niż raz, jest to dobra opcja, aby przejść do.
  • Szkło odbija światło i nadaje biuru lekki i przestronny wygląd.
  • Taki nowoczesny wygląd może być motywujący dla Twoich pracowników.

A więc, porozmawiajmy...

Największą zaletą szklanych mebli biurowych jest fakt, że są one bardzo atrakcyjne i wyglądają bardzo nowocześnie. Jeśli w Twoim biurze regularnie pojawiają się goście, nowoczesny i elegancki wygląd będzie robił wrażenie i pokaże, że jesteś profesjonalną organizacją, która chce iść z duchem czasu. Jest to ważne, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, w dzisiejszych czasach pierwsze wrażenie liczy się dosłownie we wszystkim i może zadecydować o tym, czy umowa biznesowa zostanie zawarta, czy też nie.

Po drugie, szkło jest lżejsze niż inne rodzaje zwykłych mebli biurowych, takich jak te wykonane z drewna, a czasem nawet z metalu. Szklany blat można często zdjąć z nóg stołu, co oznacza, że można go łatwiej transportować, nie powodując zbytniego obciążenia ani zakłóceń. Jeśli regularnie przenosisz swoje biuro lub zamierzasz to robić w najbliższej przyszłości, takie lekkie rozwiązanie może być dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.

Wszyscy wiemy, że ważne jest, aby w każdym biurze panowała atmosfera światła i powietrza, ponieważ jest ona znacznie lepsza od ciemnej i ponurej. Szkło z łatwością tworzy taką atmosferę, ponieważ odbija światło, błyszczy się i mieni! Może to w znacznym stopniu rozjaśnić biuro, któremu brakuje blasku.

Na koniec warto zauważyć, że pracownicy muszą mieć poczucie, że ich fizyczne środowisko pracy jest co najmniej przyjemne. Może to zabrzmi powierzchownie i próżno, ale czy chciałbyś pracować w biurze, które jest ciemne i ponure, nigdy nie było unowocześniane ani modernizowane? Prawdopodobnie nie! Nie będzie Cię to inspirować, nie będzie Cię motywować i nie będzie to miejsce, do którego z chęcią będziesz chodzić każdego ranka! Nowoczesne i atrakcyjne miejsce pracy jest czynnikiem motywującym dla pracowników.

Wady szklanych mebli biurowych

Wszystko w życiu ma swoje minusy, więc poznajmy minusy wyboru szklanych mebli biurowych, wymieniając najpierw nasze argumenty.

  • Szklane meble biurowe mogą być droższe niż zwykłe meble.
  • Można się spierać o to, jak wytrzymałe są szklane meble biurowe, zwłaszcza w porównaniu z drewnem.
  • Chociaż szkło stosowane w tego typu meblach jest wzmocnione, istnieje możliwość stłuczenia lub pęknięcia.
  • Problemem może być również czyszczenie!

Meble szklane są obecnie modne i chociaż nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie miały się zmienić, nowoczesny wygląd wiąże się z wyższą ceną. Niektóre firmy mogą uznać, że jest to strata pieniędzy, które można by lepiej spożytkować w innych obszarach. Można też dyskutować o tym, jak wytrzymałe są szklane meble.

O ile w przypadku drewna czy nawet metalu nie ma dyskusji, o tyle nieco krucha natura szkła jest dla niektórych nieco niepokojąca. Mimo to można mieć pewność, że większość modeli mebli biurowych posiada wzmocnione szkło, które jest bardzo trudne do rozbicia lub pęknięcia.

Na koniec należy wspomnieć o kwestii czyszczenia. Na szkle widać wszystko, łącznie z kurzem. Może się okazać, że pracownicy przywiązujący szczególną wagę do czystości łatwo ulegają frustracji z powodu smug i drobinek kurzu! Do wycierania szklanych biurek potrzebne są specjalne ściereczki do czyszczenia szkła, ponieważ zwykłe środki czyszczące prawdopodobnie spowodują te irytujące smugi.

Nasz ogólny werdykt

W ostatecznym rozrachunku szklane meble biurowe wyglądają supernowocześnie i to jest ich główny atut. Jeśli jesteś w stanie poradzić sobie z dodatkowym czyszczeniem, jest to dobra opcja, która z pewnością zapewni pracownikom eleganckie i nowoczesne środowisko pracy. Jeśli zdecydujesz się na szklaną ladę recepcyjną, mimo że będziesz musiał ją codziennie czyścić, aby zachować jej blask, będzie to pierwsze wrażenie, które trudno będzie pobić.

W naszej opinii w Calibre wygląd szklanych mebli naprawdę wygrywa i będzie to fantastyczny dodatek do stylu Twojego biura.

Sprawdź opcje mebli biurowych w Londynie, aby uzyskać największy wybór szklanych mebli, gdzie na pewno znajdziesz coś, co spełni Twoje wymagania i Twój budżet.