3 powody, dla których biurka z regulacją wysokości to świetny pomysł

Jeśli wiesz cokolwiek o projektowaniu biura, z pewnością słyszałeś o biurkach z regulacją wysokości lub biurkach z regulacją wysokości.

Działają one dokładnie tak samo jak zwykłe biurka biurowe, ale pozwalają stać podczas wykonywania pracy, a nie siedzieć przez cały czas. Dlaczego miałbyś chcieć to zrobić? Możesz zapytać!

Zasadniczo, pracownicy biurowi są klasyfikowani jako osoby prowadzące siedzący tryb życia. Nie ma znaczenia, czy chodzisz na jogging każdego wieczoru po pracy, czy idziesz na siłownię w drodze do domu, fakt, że siedzisz na swoim biurowym krześle przez x godzin każdego dnia, naraża cię na poważne problemy zdrowotne. Stało się to tak powszechne, że nadano temu nawet nazwę - choroba siedząca.

Stawanie się bardziej aktywnym w ciągu dnia pracy może zmniejszyć te zagrożenia zdrowotne i wprowadzić Cię na lepsze tory. Jak jednak to zrobić, gdy większość pracy wykonuje się przy komputerze? Oczywiście biurka z regulacją wysokości!

Rotacja między siedzeniem a staniem pomaga zachować zdrowie i zapewnia ćwiczenia w ciągu dnia. Pomaga to również w lepszej koncentracji i sprawia, że jesteś bardziej produktywny. W czasie, gdy decydujesz się na siedzenie, upewnij się, że masz pod ręką ergonomię, używając krzesła, które można dostosować do swoich potrzeb i wymagań. Nie należy jednak zapominać o ergonomii, jeśli chodzi o biurka stojące. Zobacz ten film, który mówi o znalezieniu idealnej wysokości dla biurka stojącego.

Istnieje wiele wskazówek dotyczących zachowania zdrowia w pracy, jeśli się ich poszukuje. Na przykład robienie regularnych przerw, chodzenie po schodach zamiast jazdy windą, picie dużej ilości wody, jedzenie zdrowych przekąsek zamiast słodyczy i odchodzenie od biurka podczas przerwy na lunch, a jednocześnie łapanie świeżego powietrza na zewnątrz.

Rutyna stania to nie tylko coś, co można zastosować do pracy w biurze, ponieważ spotkania również mogą odbywać się na stojąco. Spotkania na stojąco są znacznie bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej i mają wiele zalet. Nie tylko zapewniają uczestnikom spotkania trochę ruchu, zamiast siedzenia przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, ale także zapewniają, że spotkanie kończy się na czas i jest bardziej zwięzłe. Jeśli poruszasz się lub stoisz, nie chcesz, aby rozmowa zeszła z tematu i trwała zbyt długo!

Biurka z regulowaną wysokością są z pewnością świetnym dodatkiem do mebli biurowych w każdej współczesnej przestrzeni, a gdy pracownicy przyzwyczają się do nich, bez wątpienia zobaczysz, że są one regularnie używane przez wszystkich.