Jakie są obecnie największe trendy w projektowaniu biur w Wielkiej Brytanii?

Rynek mebli biurowych w Wielkiej Brytanii rośnie z roku na rok. Dzieje się tak prawdopodobnie ponieważ coraz więcej firm zaczyna rozumieć, że wystrój biura może mieć bezpośredni wpływ nie tylko na to, jak pracownicy czują się w swoim miejsce pracy ale także na produktywność jako całość.

Gdy pomyślimy o dużych biurach gigantów świata biznesu, takich jak Amazon czy Apple, zauważymy, że dostosowały one cały swój wystrój do doświadczeń pracowników, zamiast podążać konwencjonalną drogą. Czy jest to coś, co można zaobserwować w Wielkiej Brytanii?

Do pewnego stopnia tak.

Główne trendy biurowe w Wielkiej Brytanii to:

  • Zwinne miejsca pracy
  • Biophilic design
  • Zrównoważone biura
  • Kreatywne miejsca pracy

Są to jedne z najbardziej innowacyjnych projektów biurowych w obecnym czasie, ale są one również idealne do tworzenia wysokiego poziomu morale w przestrzeni. Podobnie jak w przypadku Jabłek i Amazonek, trendy te koncentrują się na doświadczeniach, pomagając pracownikom czuć się lepiej i bardziej pozytywnie podczas pracy, gdy siedzą przy swoich wysokiej klasy biurkach. biurkach biurowych.

Zwinne miejsca pracy to jeden z największych współczesnych trendów, który z pewnością przyczynia się do zwiększenia produktywności i zaangażowania pracowników. Jeśli nie jesteś pewien, czym właściwie jest zwinna przestrzeń robocza, zapoznaj się z tą infografiką.

Źródło: https://allwork.space/2016/07/infographic-5-elements-of-an-agile-workspace/

Meble tworzące tego typu przestrzeń mają zazwyczaj charakter modułowy, tzn. można je przestawiać w zależności od potrzeb, a Ty czujesz się bardziej swobodnie i spokojnie. Zamiast bardziej formalnych siedzeń znajdziesz tu krzesła biurowe z siatkowym oparciem, a także możliwości współpracy na każdym kroku.

Zrównoważone biuro jest ukierunkowane na zapewnienie wydajności energetycznej, skupienie się na recyklingu i zapewnienie, że biuro jest tak naturalnie zrównoważone, jak to tylko możliwe. Niektóre biura są wręcz budowane w sposób zrównoważony, tworząc własną energię i nie musząc polegać na źródłach zewnętrznych! Choć dla wielu małych firm może to nie być najtańsza opcja, biophilic office design jest czymś, do czego każdy może dążyć.

Wprowadzanie elementów natury do biura ma ogromne korzyści dla wydajności i nastroju, a do tego wygląda fantastycznie! Możesz połączyć luksusowe meble biurowe z roślinami biurowymi, żywymi ścianami, a nawet wodotryskami, aby stworzyć nowoczesną przestrzeń, w której przyjemnie się pracuje.

Pozostają nam kreatywne miejsca pracy. Są to bardzo nowoczesne, jasne, kolorowe i przestronne przestrzenie, które w pierwszej kolejności są nastawione na burzę mózgów i współpracę. W szerokich przestrzeniach znajdują się duże stoły, okna są otwarte okna otwarte na oścież, aby zapewnić dopływ naturalnego światła. kolorowy Kolorowy wystrój, być może z poduszkami i miejscami do relaksu, zachęca do przepływu pomysłów i rozwiązań.

To, czy przestrzeń do pracy zespołowej będzie odpowiednia dla Twojej firmy, zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Nie wszyscy pracownicy dobrze reagują na tego typu przestrzenie, ale wielu tak - wystarczy spojrzeć na biuro Google!

Oczywiście nie musisz podążać za żadnym trendem, jeśli po prostu nie pasuje on do Twojej tożsamości lub wymagań Twoich pracowników. Wszystko zależy również od budżetu. Tutaj w Calibre Office Meblewierzymy, że każda firma powinna mieć możliwość stworzenia najlepszego środowiska biurowego dla swoich pracowników. Jeśli spojrzysz na korzyści w zakresie produktywności i zysków, po prostu poprzez podniesienie poziomu morale w swojej przestrzeni, szybko zrozumiesz dlaczego!

Obserwujemy, że coraz więcej biur decyduje się na podążanie za nowoczesnymi trendami, a to może być tylko pozytywna rzecz. Nowe trendy pojawiają się cały czas; niektóre z nich utrzymują się, inne zanikają, ale jeśli najbardziej pasują do Twojej przestrzeni, to jest to droga dla Ciebie! Wystarczy być na bieżąco z najnowszą modą i zwracać uwagę na możliwe opcje dla swojej przestrzeni biurowej.