Części zamienne do drukarek laserowych

Ostatnie lata to bez wątpienia taki okres, gdy drukarki laserowe zyskują sobie na popularności. Można spokojnie powiedzieć, że to urządzenia coraz chętniej wykorzystywane już nie tylko w firmach, ale także w domach zwykłych użytkowników sprzętu komputerowego. To jak będzie funkcjonował taki sprzęt zależy od tego jaki konkretnie model wybierzemy. Drukarka doprowadza do przetworzenia danych przez procesor obrazu rastrowego, który będzie kierował wiązką światła z lasera. Jest on kierowany na bęben i zmienia właściwości elektryczne w ramach wałka. W ten sposób obraz zostanie naniesiony na bęben. Procesem tym kierować będzie developer a więc znajdująca się w ramach wałka magnetycznego cząstka żelaza. Toner przenoszony jest na kartkę przez dotyk. Następnie jest wspomagany przez odwrotny ładunek elektryczny elektrody. Następnie dochodzi do jego utrwalenia przez specjalny wałek określany jako fuser, który rozgrzewając się do wysokiej temperatury wtapia toner w kartkę.

Gdy w grę chodzi drukowanie w kolorze to ten proces powtarza się w kolejnych krokach jakie wykonuje się we wszystkich składnikach CMYK. Nanosi się je w taki sam sposób a same kolory mogą gwarantować, że uda się ostatecznie poprawiać głębie tonalną. W całym procesie przygotowania obrazu w drukarce laserowej pracuje wiele różnych elementów. Pickup roller lub feed roller To rolka, która pobiera kartki z podajnika. Jeśli będzie zabrudzona należy ja czyścić albo też przy zniszczeniu zmienić. Separator lub Separation Pad To element, który pobiera kartki z podajnika. Jeśli zacznie pobierać kilka kartek to znak, że trzeba to wymienić na nową część. Transfer roller (elektroda rozładowująca) Element z gąbki, który odpowiada za to, że toner będzie przyciągnięty na kartkę z bębna. Elektroda będzie się znajdować blisko bębna i będzie widoczna przy tym jak toner się wyciąga. Bearing To łożysko w wałku grzejnym oraz dociskowym. Odpowiada za to, że wykonywać się będzie ruch obrotowy w przypadku wałka, musi wytrzymać wysoką temperaturę.

Thermistor Czujnik temperatury drukarki Fuser Gear To element, który napędza moduł utrwalania i ma wiele różnych trybów Fuser To element, który składa się z dwóch wałków grzejnych i będzie odpowiadał za to, że toner będzie utrwalony na kartce. Heting lamp / heating element (lampa grzejna) Część, która odpowiada za to, że fuser będzie nagrzewał się do wysokiej temperatury i dzięki temu dojdzie do utrwalenia tonera. Upper fuser roller / heating roller Element współrpacujący z tonerem, który także pracuje nad utrwalaniem tonera na kartce. Fuser slim sleeve To taki element, który ma odpowiadać za wtopienie tonera. Nakładany jest na grzewcze elementy. Wykonuje ruchy kołowe i działa na kartkę z tonerem. Pressure roller (wałek dociskowy) Wałek, który ma gumową powierzchnię koloru pomarańczowego. Odpowiada za dociskanie kartek. Uszkodzenie sprawi, że toner nie zostanie we wszystkich miejscach utrwalony. Flag Mechaniczny czujnik np. przelotu papieru Delivery Roller Elementy w postaci różnych rolek, które odpowiadają za przemieszczanie się poszczególnych kartek między kolejnymi elementami drukarki.