Niszczarka do dokumentów - jaką wybrać do biura?

W każdym biurze jest kilka podstawowych urządzeń, które ułatwiają nam pracę i sprzyjają większemu komfortowi.

Zanim jednak przystąpimy do zakupu dowolnego urządzenia, warto wcześniej przyjrzeć się ich parametrom oraz wydajności. Nie inaczej dzieje się z niszczarkami, które w wielu biurach są niezbędne w codziennej pracy. Niszczarki z racji swojej pracy są szczególnie narażone na różnego rodzaju usterki i awarie, dlatego tym bardziej powinniśmy dokładnie przemyśleć ten zakup. Najlepiej jeśli wybierzemy model przewyższający nasze wymagania i przewidywana wydajność pracy, wtedy mamy gwarancję długiej i bezproblemowej pracy tego urządzenia.

Jak jednak określić parametry według których będziemy się kierować przy zakupie?

Oto kilka praktycznych wskazówek

Zastosowanie niszczarki

Zacznijmy od tego gdzie będziemy stosować niszczarkę, czy będzie to domowe biuro, czy też wielkie przestrzenie biurowe, gdzie pracuje kilkunastu lub kilkudziesięciu pracowników. Jeśli z niszczarki korzystamy sporadycznie, tylko w warunkach domowych lub w małym biurze, to na rynku mamy do wyboru kilkadziesiąt modeli, z których praktycznie każdy będzie sprawdzał się w pracy, jeśli jego czas użytkowania będzie rozłożony na kilka godzin. Nie warto kupować urządzeń najtańszych, których jest zatrzęsienie w każdym markecie, ponieważ właśnie te modele najszybciej ulegają awarii.

Jeśli natomiast używamy niszczarki do niszczenia tajnych dokumentów, zawierających poufne informacje i dane osobowe, to tutaj należy już dobrze zastanowić się nad zakupem. Warto wybrać model który posiada zagwarantowany od producenta stopień bezpieczeństwa DIN 3, czyli tnie papier na drobne ścinki. Na rynku są dostępne także modele niszczarek, które niszczą płyty CD, DVD, dyskietki oraz karty kredytowe.

Niezbędne urządzenia biurowe

Kolejna grupa modeli niszczarek, to takie przeznaczone do pracy z około 10 osobami, które nie niszczą więcej niż 200 kartek dziennie. Takich modeli także mamy sporo na rynku, a ich gabaryty sprawiają że swobodnie mieszczą się obok biurka.

Niszczarki centralne, czyli takie z których korzysta całe biuro, to kolejna grupa niszczarek. Tutaj oferta sprzedaży jest bardzo szeroka i z pewnością każdy znajdzie urządzenie odpowiednie do potrzeb biura. Pamiętajmy o sprawdzeniu parametru DIN, wydajności urządzenia, jakości pracy oraz poziomu hałasu jaki wytwarza.